Wrocław- kultura i rozrywka

Wrocław jest jednym z największych i najstarszych miast w Polsce. Położony jest w południowo –zachodniej części państwa, w województwie dolnośląskim. Miasto to jest kojarzone głównie z licznymi zabytkami oraz wieloma imprezami zakresu kultury, nauki i sztuki.

We Wrocławiu możemy podziwiać liczne zabytki i brać udział w wielu wydarzeniach kulturalnych. Podczas zwiedzania najważniejszych atrakcji tego pięknego miasta najlepiej jest zacząć od Starego Miasta. W jego centrum oraz w najbliższej odległości możemy podziwiać m.in. Nowy Ratusz, Halę Targową, Pałac królewski  oraz Operę Dolnośląską. Kolejne wrocławskie zabytki, które są warte odwiedzenia to Ostrów Tumski, Hala Stulecia, Plac Solny, Nowy Targ, a także liczne urokliwe uliczki wraz z historycznymi zabudowaniami. Podczas pobytu każdy turysta powinien też zwiedzić Mauzoleum Piastów Śląskich, Muzeum Geologiczne czy Muzeum Przyrodnicze. Poza tymi placówkami kulturalnymi warto także wybrać się do Teatru Polskiego, Teatru Współczesnego oraz Filharmonii Wrocławskiej. We Wrocławiu znajdują się ponadto liczne pomniki, które po prostu trzeba zobaczyć. Do najważniejszych można tutaj zaliczyć „Powodziankę”, „ Pociąg do nieba”, a także pomniki takich słynnych Polaków jak Mikołaj Kopernik, Jan Paweł II, Juliusz Słowacki czy Bolesław Chrobry.

Wrocław jest jednym z najpiękniejszych polskich miast. Z tego też względu, a ponadto z uwagi na całą masę atrakcji miasto to każdego roku przyciąga tysiące turystów nie tylko z kraju, ale też z innych państw w tym w szczególności tych europejskich.

Artykuł w kategorii: Porady wakacyjne

Dodaj komentarz

 • Polecamy wycieczki

  Polska to piękny kraj. Jest wiele miejsce które warto i należy zobaczyć. Proponujemy wycieczkę po Polsce podzielić na kilka etapów. Np morze i góry. Nie ma wtedy problemu z noclegiem, czy złą pogodą. Turystyka to świetna sprawa, jednak należy się do tego przygotować. Raz, że musimy pamiętać o sprzęcie, ale także i o naszym zdrowiu. Przekonaj się sam, że podróż po Polsce może być przyjemnością. Polska w związku z zamachami terrorystycznymi jest coraz bardziej popularna, dlatego chcemy jeszcze więcej skupić na naszym pięknym kraju. Od stycznia ruszy portal zajmujący się tylko górami więc zachęcamy do odwiedzin.
 • Najlepsze

 • Sonda

  Jaki polecasz kraj na wakacje?

  Zobacz wyniki

  Loading ... Loading ...