Warszawa-raj dla turystów

Warszawa jest nie tylko stolicą, ale też największym miastem w naszym kraju zarówno pod względem powierzchni jak i liczby ludności. Znajduje się we wschodniej części Polski, w województwie mazowieckim. Jest podzielona na osiemnaście dzielnic.

W Warszawie jest wiele atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć podczas pobytu lub też będąc przejazdem. Przede wszystkim są to historyczne zabytki, obiekty sakralne, a także liczne miejsca pamięci narodowej. Jeśli chodzi o najsłynniejsze i najważniejsze zabytki, to każdy turysta powinien zwiedzić Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto, Belweder, Łazienki Królewskie oraz Pałac Namiestnikowski. To właśnie one są najbardziej charakterystyczne dla tego miasta. Z kolei w przypadku obiektów sakralnych po prostu trzeba zobaczyć Katedrę p.w. św. Michała Archanioła i  św. Floriana Męczennika, Bazylikę p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela czy chociażby Kościół Akademicki p.w. św. Anny. Obiekty te mają największą popularność wśród turystów. Natomiast do innych miejsc, które warto odwiedzić w Warszawie należą miejsca pamięci narodowej takie jak Muzeum Powstania Warszawskiego, Pomnik małego powstańca, Pomnik Bohaterów Warszawy „Nike” oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Dzięki nim mamy możliwość lepiej zapoznać się z historią Polski.

Warszawa jest bardzo interesującym miastem pod względem turystycznym i nie tylko. Oczywiście w stolicy znajduje się o wiele więcej atrakcji, które każdy może zwiedzić w zależności od własnych potrzeb oraz zainteresowań.

Artykuł w kategorii: Nad morzem w Polsce

Dodaj komentarz

 • Polecamy wycieczki

  Polska to piękny kraj. Jest wiele miejsce które warto i należy zobaczyć. Proponujemy wycieczkę po Polsce podzielić na kilka etapów. Np morze i góry. Nie ma wtedy problemu z noclegiem, czy złą pogodą. Turystyka to świetna sprawa, jednak należy się do tego przygotować. Raz, że musimy pamiętać o sprzęcie, ale także i o naszym zdrowiu. Przekonaj się sam, że podróż po Polsce może być przyjemnością. Polska w związku z zamachami terrorystycznymi jest coraz bardziej popularna, dlatego chcemy jeszcze więcej skupić na naszym pięknym kraju. Od stycznia ruszy portal zajmujący się tylko górami więc zachęcamy do odwiedzin.
 • Najlepsze

 • Sonda

  Jaki polecasz kraj na wakacje?

  Zobacz wyniki

  Loading ... Loading ...