Szczecin- miasto nad Odrą

Szczecin jest stolicą województwa zachodniopomorskiego. To jedno z większych polskich miast, które jest położone nad rzeką Odrą, w bliskim sąsiedztwie z Niemcami. W jego pobliżu znajduje się Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry oraz inne parki krajobrazowe i liczne rezerwaty.

Szczecin jest chętnie odwiedzany przez turystów nie tylko ze względu na pobliską przyrodę, ale też z uwagi na wiele historycznych zabytków. W trakcie pobytu w tym mieście po prostu nie można ominąć takich atrakcji jak Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, Brama Królewska, czy Bazylika św. Jakuba. Poza nimi warto także zwiedzić Kościół św. Jana Chrzciciela, Kościół św. Piotra i św. Pawła, Pałac pod Globusem, Rynek Sienny oraz Ratusz Staromiejski. Dobrze jest też wybrać się na Stare Miasto, gdzie zobaczymy m.in. kamienicę Loitzów, Pałac pod Głowami oraz wiele zabytkowych kamieniczek. Z kolei wśród placówek kulturalnych warte naszej uwagi jest Muzeum Morskie, Muzeum Narodowe i Muzeum Zamkowe. Ponadto warto wybrać się do Teatru Polskiego, Filharmonii Szczecińskiej, Opery na Zamku lub Teatru Współczesnego. Nasz zachwyt wzbudzą też z pewnością takie atrakcje jak Pałac Ziemstwa Pomorskiego, park Różanka, Park Kasprowicza wraz z Jeziorem Rusałka i Plac Jasne Błonia im. Jana Pawła II.

Szczecin dla wielu osób może się wydawać miastem mało interesującym pod względem turystycznym. Jednak bardzo duża liczba zabytków oraz innych ciekawych atrakcji sprawia, że osoby te podczas pierwszej wizyty w tym mieście od razu zmienią zdanie.

Artykuł w kategorii: Aktywny wypoczynek

Dodaj komentarz

 • Polecamy wycieczki

  Polska to piękny kraj. Jest wiele miejsce które warto i należy zobaczyć. Proponujemy wycieczkę po Polsce podzielić na kilka etapów. Np morze i góry. Nie ma wtedy problemu z noclegiem, czy złą pogodą. Turystyka to świetna sprawa, jednak należy się do tego przygotować. Raz, że musimy pamiętać o sprzęcie, ale także i o naszym zdrowiu. kwatery świnoujście blisko morza Przekonaj się sam, że podróż po Polsce może być przyjemnością. Polska w związku z zamachami terrorystycznymi jest coraz bardziej popularna, dlatego chcemy jeszcze więcej skupić na naszym pięknym kraju. Od stycznia ruszy portal zajmujący się tylko górami więc zachęcamy do odwiedzin.
 • Najlepsze

 • Sonda

  Jaki polecasz kraj na wakacje?

  Zobacz wyniki

  Loading ... Loading ...