Poznań – miasto koziołków

Poznań jest zaliczany do najbardziej zaludnionych miast w kraju. Usytuowany jest na zachodzie Polski, w województwie wielkopolskim, na Pojezierzu Wielkopolskim. Wielu osobom miasto to kojarzy się głównie z trykającymi koziołkami, jednak posiada też wiele innych atrakcji. Jest to związane z tym, że przez Poznań przebiegają liczne trasy turystyczne w tym Szlak Piastowski.
Podczas pobytu w Poznaniu nie powinniśmy ominąć przede wszystkim takich zabytków jak Stary Rynek, Ratusz, na którym umieszczone są wspomniane koziołki, Zamek Królewski z zachowanymi szczątkami murów obronnych oraz najstarsza w Polsce katedra. Poza tym warto również obejrzeć Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar, Zamek Cesarski, Katedrę św. Piotra i Pawła i Arkadię. Ponadto należy koniecznie zwiedzić także Twierdzę Poznań, która składa się z osiemnastu fortów, Muzeum Narodowe, Bibliotekę Raczyńskich, Muzeum Archeologiczne czy też Farę Poznańską. Z kolei, jeśli chcemy zaczerpnąć odrobinę kultury, to w takim przypadku należy wybrać się do Teatru Wielkiego, Filharmonii Poznańskiej, Teatru Muzycznego, bądź wziąć udział w takich imprezach jak Malta Festival, Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej lub Art & Fashion Festival. Natomiast odrobinę rozrywki i relaksu zapewni nam z całą pewnością pobyt w Palmiarni Poznańskiej, Ogrodzie botanicznym lub Ogrodzie Zoologicznym.
Poznań jest, zatem bogaty we wszelkiego rodzaju atrakcje. Poza centrum turystycznym stanowi także ośrodek handlowy, logistyczny i przemysłowy. Warto w związku z tym, chociaż raz w życiu odwiedzić to miasto.

Artykuł w kategorii: Nad morzem za granicą

Dodaj komentarz

 • Polecamy wycieczki

  Polska to piękny kraj. Jest wiele miejsce które warto i należy zobaczyć. Proponujemy wycieczkę po Polsce podzielić na kilka etapów. Np morze i góry. Nie ma wtedy problemu z noclegiem, czy złą pogodą. Turystyka to świetna sprawa, jednak należy się do tego przygotować. Raz, że musimy pamiętać o sprzęcie, ale także i o naszym zdrowiu. tabletki na masę mięśniową Przekonaj się sam, że podróż po Polsce może być przyjemnością. Polska w związku z zamachami terrorystycznymi jest coraz bardziej popularna, dlatego chcemy jeszcze więcej skupić na naszym pięknym kraju. Od stycznia ruszy portal zajmujący się tylko górami więc zachęcamy do odwiedzin.
 • Najlepsze

 • Sonda

  Jaki polecasz kraj na wakacje?

  Zobacz wyniki

  Loading ... Loading ...