Lourdes

Lourdes to malownicza miejscowość we Francji. Słynie ona z sanktuarium, które powstało wiele lat temu na pamiątkę objawień Maryi. Matka Boska wiele lat temu objawiała się w tym miejscu świętej Bernadetcie. Była to kilkunastoletnia dziewczynka pochodząca z ubogiej rodziny. Początkowo nikt na czele z miejscowym proboszczem nie wierzył w objawienia. Kanonik poprosił Bernadettę, by

w czasie jednego ze spotkań z „piękną panią” (tak nazywała dziewczynka Maryję) zapytała, kim jest pani, która się jej pokazuje. Maryja odpowiedziała Bernadetcie w niezrozumiałym dla niej dialekcie. Wówczas dziewczynka powtórzyła proboszczowi słowa, które usłyszała od pięknej pani zupełnie nie wiedząc, co oznaczają słowa, które przekazała jej Maryja. Nigdy bowiem nie opuszczała rodzinnego miasta i nie znała dialektu, w jakim mówiła jej Maryja. Piękna pani przedstawiła się jako „niepokalane poczęcie”. Wówczas proboszcz uwierzył Bernadetcie. W miejscu objawień wytrysnęło źródło, które znane jest z mocy uzdrawiającej. Na pamiątkę objawień wybudowano również sanktuarium.

Artykuł w kategorii: Miejsca pielgrzymkowe

Dodaj komentarz

 • Polecamy wycieczki

  Polska to piękny kraj. Jest wiele miejsce które warto i należy zobaczyć. Proponujemy wycieczkę po Polsce podzielić na kilka etapów. Np morze i góry. Nie ma wtedy problemu z noclegiem, czy złą pogodą. Turystyka to świetna sprawa, jednak należy się do tego przygotować. Raz, że musimy pamiętać o sprzęcie, ale także i o naszym zdrowiu. Przekonaj się sam, że podróż po Polsce może być przyjemnością. Polska w związku z zamachami terrorystycznymi jest coraz bardziej popularna, dlatego chcemy jeszcze więcej skupić na naszym pięknym kraju. Od stycznia ruszy portal zajmujący się tylko górami więc zachęcamy do odwiedzin.
 • Najlepsze

 • Sonda

  Jaki polecasz kraj na wakacje?

  Zobacz wyniki

  Loading ... Loading ...