Łódź- miasto kultury i nauki

Łódź jest usytuowana w środkowej części kraju. Należy do trzech największych polskich miast.  Miejscowość ta jest charakterystyczna ze względu na dużą liczbę uczelni zarówno państwowych jak i prywatnych oraz liczne ośrodki kulturalne. Jest też podzielona na pięć dzielnic.

Do najważniejszych zabytków łódzkiej architektury, które warto zobaczyć należy z całą pewnością Ulica Piotrkowska, Pałac biskupi oraz Pasaż Meyera, a także obiekty sakralne takie jak Kościół Wniebowzięcia NMP czy Archikatedra św. Stanisława Kostki. Ponadto nie powinniśmy ominąć też klasycystycznego Ratusza Miejskiego, Rynku Starego Miasta oraz Białej Fabryki Geyera. Inne atrakcje Łodzi, które koniecznie musi odwiedzić każdy turysta to również Palmiarnia Łódzka, Łódzki Ogród Botaniczny i Zoo. Podczas pobytu w tym mieście warto też wybrać się do największego centrum wodnego w Polsce, czyli Aquaparku Łódź-Fala. Czas spędzony w ten sposób sprawi radość nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Doskonale wypocząć możemy też w jednym z licznych łódzkich parków. Ponadto dobrze jest też zwiedzić przynajmniej jedno z licznych muzeów w tym Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, Muzeum Sztuki, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Centralne Muzeum Włókiennictwa oraz Muzeum Kinematografii. W ten sposób pogłębimy swoją wiedzę.

Łódź, pomimo że nie należy może do najpiękniejszych polskich miast jest wspaniałym wyborem dla turystów. Jest w niej wiele miejsc, które nas zachwycą i na długo pozostaną w naszej pamięci. Jeśli już raz poznamy uroki łódzkich atrakcji to zawsze będziemy chcieli powrócić do tego miasta.

Artykuł w kategorii: Aktywny wypoczynek

Dodaj komentarz

 • Polecamy wycieczki

  Polska to piękny kraj. Jest wiele miejsce które warto i należy zobaczyć. Proponujemy wycieczkę po Polsce podzielić na kilka etapów. Np morze i góry. Nie ma wtedy problemu z noclegiem, czy złą pogodą. Turystyka to świetna sprawa, jednak należy się do tego przygotować. Raz, że musimy pamiętać o sprzęcie, ale także i o naszym zdrowiu. Przekonaj się sam, że podróż po Polsce może być przyjemnością. Polska w związku z zamachami terrorystycznymi jest coraz bardziej popularna, dlatego chcemy jeszcze więcej skupić na naszym pięknym kraju. Od stycznia ruszy portal zajmujący się tylko górami więc zachęcamy do odwiedzin.
 • Najlepsze

 • Sonda

  Jaki polecasz kraj na wakacje?

  Zobacz wyniki

  Loading ... Loading ...