Gdańsk- miasto portowe

Gdańsk to jedno z większych i ważniejszych miast w naszym kraju. Znajduje się w województwie pomorskim, w północnej części Polski. Stanowi węzeł komunikacyjny a wraz z Sopotem oraz Gdynią tworzy Trójmiasto. Miasto to posiada duże znaczenie historyczne i turystyczne.

W trakcie pobytu w tym nadmorskim mieście warto zobaczyć takie zabytki architektury jak Śródmieście, Dwór Artusa, Ratusz Główny Miasta, Bazylika Wniebowzięcia NMP, czy Kościół św. Katarzyny. Każdy zwiedzający będzie też z całą pewnością zachwycony możliwością obejrzenia Wielkiego Młyna, Westerplatte, Fontanny Neptuna, Kaplicy Królewskiej oraz ulicy Długiej wraz z zabytkowymi kamienicami. Poza tymi atrakcjami nie można także pominąć zabytkowym bram oraz baszt, Hali Targowej, Pomnika Jana II Sobieskiego, Pałacu Opatów i Latarni Morskiej Gdańsk Nowy Port. Z kolei gdańskie ośrodki kulturalne warte zobaczenia to przede wszystkim Muzeum Narodowe, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Centralne Muzeum Morskie, Opera Bałtycka czy Miejski Teatr Miniatura.  Jeśli natomiast chcemy miło spędzić czas i trochę odpocząć to warto wybrać się chociażby do Parku Oliwskiego. Miasto to można zwiedzać o każdej porze roku, jednak szczególnie dobrze jest się tam wybrać w trakcie trwania imprez kulturalnych. Możemy wówczas wziąć udział m.in. w Festiwalu Dobrego Humoru, Jarmarku Dominikańskim oraz Festiwalu Szekspirowskim.

Gdańsk nie jest, zatem jedynie wspaniałym miejscem do nadmorskiego odpoczynku, ale też do zwiedzania. W tym drugim przypadku nie musimy już liczyć na piękną pogodę, gdyż liczne atrakcje wynagrodzą nam nawet najbardziej pochmurne dni.

Artykuł w kategorii: Nad morzem w Polsce

Dodaj komentarz

 • Polecamy wycieczki

  Polska to piękny kraj. Jest wiele miejsce które warto i należy zobaczyć. Proponujemy wycieczkę po Polsce podzielić na kilka etapów. Np morze i góry. Nie ma wtedy problemu z noclegiem, czy złą pogodą. Turystyka to świetna sprawa, jednak należy się do tego przygotować. Raz, że musimy pamiętać o sprzęcie, ale także i o naszym zdrowiu. Przekonaj się sam, że podróż po Polsce może być przyjemnością. Polska w związku z zamachami terrorystycznymi jest coraz bardziej popularna, dlatego chcemy jeszcze więcej skupić na naszym pięknym kraju. Od stycznia ruszy portal zajmujący się tylko górami więc zachęcamy do odwiedzin.
 • Najlepsze

 • Sonda

  Jaki polecasz kraj na wakacje?

  Zobacz wyniki

  Loading ... Loading ...