Czerwony klasztor

Jedną z najsłynniejszych budowli sakralnych znajdujących się w Pieninach Słowackich jest pochodzący z XIV wielu Czerwony Klasztor. Usytuowany jest w miejscowości o tej samej nazwie na pograniczu Pienin i Magury Spiskiej. Budynek ma ciekawą historię.

Od roku 1966 część budynków służy celom muzealnym. W Czerwonym Klasztorze znajduje się również dyrekcja słowackiego Pienińskiego Parku Narodowego. Najbardziej okazałym budynkiem jest gotycki Kościół Św. Antoniego z końca XIV wieku, który został znacząco zrekonstruowany na styl barokowy. Godziny otwarcia:

styczeń, luty: 1000-1600

marzec, kwiecień: 900-1700

maj, czerwiec: 800-1900

lipiec, sierpień: 800-1900

wrzesień, październik: 900-1700

listopad, grudzień: 1000-1600

Wstęp dla dzieci poniżej sześciu lat jest wolny. Dorośli płacą z kolei 3 euro.

 

Artykuł w kategorii: Góry miejsca i atrakcje

Dodaj komentarz

 • Polecamy wycieczki

  Polska to piękny kraj. Jest wiele miejsce które warto i należy zobaczyć. Proponujemy wycieczkę po Polsce podzielić na kilka etapów. Np morze i góry. Nie ma wtedy problemu z noclegiem, czy złą pogodą. Turystyka to świetna sprawa, jednak należy się do tego przygotować. Raz, że musimy pamiętać o sprzęcie, ale także i o naszym zdrowiu. Przekonaj się sam, że podróż po Polsce może być przyjemnością. Polska w związku z zamachami terrorystycznymi jest coraz bardziej popularna, dlatego chcemy jeszcze więcej skupić na naszym pięknym kraju. Od stycznia ruszy portal zajmujący się tylko górami więc zachęcamy do odwiedzin.
 • Najlepsze

 • Sonda

  Jaki polecasz kraj na wakacje?

  Zobacz wyniki

  Loading ... Loading ...